O NÁS

KOLOBĚH POŘÁDÁ ÚSTAV TĚLESNÉ VÝCHOVY 2. LF UK

Koloběh fakult je projekt sportovního klání, kterého se mohou zúčastnit studenti a zaměstnanci fakult UK s lékařským zaměřením a nově v tomto roce i zaměstnanci nemocnic. Podstatou této akce je nasportovat co nejvíce kilometrů, ať už v běhu či cyklistice. Smyslem celé soutěže je motivace k zapojení maximálního počtu členů akademické obce a zdravotnických pracovníků (studentů a zaměstnanců) a k aktivnímu prožití letních měsíců.   Výhodou je, že účast může být odkudkoli, je možné měnit místo i čas dle vlastní volby. Tím nikomu nevzniká problém s možností se zúčastnit. 

Koloběh fakult proběhne od druhé poloviny července do 29. srpna 2021. Cílem je v předem založených běžeckých a cyklistických klubech ujít, naběhat nebo najezdit nejvíce kilometrů za co nejkratší čas. Průběžné výsledky lze jednotlivě sledovat v aplikaci Strava a jednou týdně je budeme aktualizovat v grafech na www.kolobehfakult.cz. 

Tato soutěž je podpořena děkany těchto fakult Univerzity Karlovy: 1. Lékařská fakulta , 2. Lékařská fakulta, 3. Lékařská fakulta, LF Plzeň, Lékařská fakulta Hradec Králové, FaF Hradec Králové a ředitely nemocnic: Všeobecná fakultní nemocnice v Praze, Fakultní nemocnice Královaské Vinoharady a Fakultní nemocnice v Motole. 

V budoucnosti bychom rádi soutěž zopakovali opět v letních měsících, abychom podpořili sportovní aktivitu studentů i zaměstnanců v době prázdnin. 

A protože myslíme pozitivně, chceme v dalších letech zapojit co nejvíce fakult s lékařským zaměřením v ČR i zahraničí. Prostě a jednoduše řečeno - ROZHÝBAT MEDICÍNSKÝ SVĚT.

Soutěž pro vás zajišťuje Ústav tělesné výchovy 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy